آخرين روزهاي سال 90 و آغازين روزهاي سال 91 با دو اتفاق تلخ براي اهالي هنر و موسيقي همراه شد، درگذشت استاد جلال ذوالفنون در 28 اسفند و استاد سمندري در سوم فروردين. به گزارش مهر، جلال ذوالفنون نوازنده صاحب سبک سه تار که چند هفته پيش عمل جراحي قلب را با موفقيت پشت سر گذاشته بود، بعد از ظهر يکشنبه 28 اسفندماه به علت خونريزي داخلي در بيمارستان البرز کرج جان به جان آفرين تسليم کرد

او متولد سال ۱۳۱۶ در آباده بود. در اوان کودکي به همراه خانواده‌اش به تهران آمد و فراگيري موسيقي را در همان دوران خردسالي آغاز کرد

همچنين«غلامحسين سمندري»، استاد موسيقي خراسان روز پنج‌شنبه -سوم فروردين- در سن 80 سالگي دار فاني را وداع گفت.حضور او در جشنواره‌هاي آلمان، ايتاليا، فرانسه، يونان، لبنان، سوئيس و اتريش پررنگ بوده است. مرحوم سمندري را با مقام معروف «سرو خرامان» و با آواز استاد ابراهيم شريف‌زاده مي‌شناسند. «يهودي منوهين»، ويولونيست مشهور بين‌المللي درباره او گفته است: حاضرم تمام افتخاراتم را بدهم، اما در عوض بتوانم پنجه‌هاي اين مرد روستايي را داشته باشم.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه چهاردهم فروردین 1391 |

گرچه به گفته شهروندان ساكن اين كلانشهر كشورمان، شهردار مشهد در سال‌هايي كه سكان هدايت اين شهر را به عهده گرفته، از كارنامه قابل قبولي برخوردار است و اكثرا از توانايي او در ارائه طرح و ايده‌هاي مختلف به منظور زيباسازي شهر و ... سخن مي‌رانند، اما بايد گفت سيستم حمل‌ونقل عمومي شهر هنوز در بسياري جاها لنگ مي‌زند.براي نمونه مي‌توان به نوع خدمات‌دهي تاكسيراني اين شهر در فرودگاه شهيد هاشمي‌نژاد اشاره كرد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه چهاردهم فروردین 1391 |

توقف اكران «گشت ارشاد» در مشهد

محدوديت سني مردم مشهد

اكران دو فيلم «خصوصي» و «گشت ارشاد» در مشهد متوقف شد.


به گزارش ایسنا، مدير كل اداره نظارت و ارزشيابي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با تاييد اين خبر گفت: ما پيش از اين هم توصيه كرده بوديم فيلم هاي داراي  محدوديت سني در مشهد اكران نشود و اين اختيار را به ادارات كل ارشاد داده ايم تا تصميم بگيرند.

سيدعليرضا سجادپور افزود: اگر تغيير و جابه‌جايي در اكران صورت بگيرد برحسب اختياري است كه به شهرها داده ايم. 

آقای سجادپور، ما نمی دونستیم مردم مشهد محدوديت سني دارند. خوب شد گفتین ها. 

ولی من می گم :

این برخی از مسئولین مشهد هستن که محدودیت سنی دارند و نه مردم.

بیش از این به مردم فهیم مشهد توهین نکنید ، لطفا .

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در یکشنبه ششم فروردین 1391 |

كارگردان فيلم سينمايي «گشت ارشاد» در واكنش به اعتراضات مطرح پيرامون اكران اين فيلم سينمايي گفت:

مواردي مانند اسلام، انقلاب اسلامي، جنگ تحميلي، امام(ره) و ولايت فقيه، خط قرمزها و ارزش‌هاي من هستند كه نه من و نه هيچ فرد ديگر نمي‌تواند از آن‌ها عدول كند.

سعيد سهيلي در گفت‌‌وگويي با ايسنا، در پاسخ به اين سوال كه نظرش درباره اعتراضات مطرح پيرامون اكران فيلم سينمايي «گشت ارشاد» در ايام نوروز چيست؟ گفت:

دوستان معترض؛ معتقدند كه در اين فيلم به ارزش‌ها توهين شده است. من هم با آن‌ها هم نظرم اما تفاوتمان در اينجاست كه ارزش‌هاي آن‌ها با ارزش‌هاي من متفاوت است و من به ارزش‌هاي آن‌ها معتقد نيستم، در گذشته نيز درباره آن ارزش‌ها فيلم ساخته‌ام و در آينده نيز خواهم ساخت.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در یکشنبه ششم فروردین 1391 |

 

((دريغ و صد افسوس))

  با کمال تاسف و تالم مطلع شديم که  در روز سوم فروردينماه 91 آسمان هنر ايران يکي از چهرهاي درخشان و ناب موسيقي مقامي  خود را از دست داد

 آسمان چون جمع مشتاقان پريشان ميکند

 درشگفتم من نمي پاشد زهم دنيا چرا

اين بار پس از ضايعه در گذشت استاد ذالفنون چند روز پيش از سال نو خراسان رضوي شاهد از دست دادن يکي از گنجينه هاي فرهنگي خويش بود

(استاد حسين سمندري) که روانشاد مهدي اخوان ثالث به ايشان علاقه و ارادتي وافر داشت و شعري در رثاي هنر اين بزرگوار سروده بود در بعد ازظهر سوم فروردين ماه دوساعت پس از مرخص شدن از بيمارستان سجاد تربت جام از اين جهان رخت بربست

دريغ و درد من ازاين ضايعه نا بهنگام دوچندان است


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در یکشنبه ششم فروردین 1391 |

مادرزن

سلیمان استوار فدیهه

همان‌طوري كه مي‌دانيد در فرهنگ ما تربتي‌ها از قدیم‌الایام ماه اسفند به ماه نوروز نام گذاري شده است يعني با شروع ماه اسفند شمارش معكوس براي تحويل سال و ديد و بازديدها و رفع كدورت‌ها آغاز مي‌شود لذا از طرف آن دسته از داماد‌هايي كه روابط شان با مادر زن شكر آب شده چند بيتي به مادر زنان عزيز تقديم مي‌گردد. اميد دارم كه به صفت رذيله زن ذليلي متهم نشوم.

مادر زن عزيزم چشم و چراغ مايي

تا كي تو را نبينم پيشم چرا نيايي

چشم انتظار هستم مشتاق روي ماهت

خوشحال و شاد گردم وقتي ز در درآيي

سي ساله با تو هستم هستي تو ياور من

از جرم ما گذر كن گردیده‌ای خطايي

در زندگي امروز بیراهه‌ها زيادند

هرگز نباشدم غم وقتي تو رهنمايي

درياي پر تلاطم كشتي نشسته گانيم

آسوده بي خيالم زيرا تو ناخدايي

باهركه من نشستم جز مشكلم نيفزود

اما تو عكس آنان حلال مشكلايي

مانند يك رعيت فرمانبر و مطیعم

امن و امن باشد هر جا تو پادشايي

اقوام و خويش ديگر مانند نقره باشند

اما تو پيش چشمم چون سكه طلايي

مثل شقايقي تو خوش عطر و رنگ و بويي

پهلوي تو نشستن دارد عجب صفايي

گاهي اگر زني نيش از راه كين نباشد

همچون پزشك و آمپول درد مرا دوايي


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه پنجم فروردین 1391 |

مؤسسه خيريه امام سجاد (ع) تربت حيدريه از مؤسسات مهم شهرستان است كه داراي دو مركز معلولين و ايتام می‌باشد و در كمك رساني به محرومين و معلولين تلاش‌های زيادي در ده سال گذشته داشته است. براي آشنايي بيشتر با اين مؤسسه به سراغ دكتر علي رضا كمپاني رئيس هيئت مديره رفته و گفتگوئي با ايشان داشتيم.

دكتر كمپاني در مورد نحوه تأسيس این مؤسسه گفت: به پيشنهاد بهزيستي شهرستان، با توجه به كمبود مركزي براي نگهداري معلولين، در سال 1380 تعدادي از معتمدین شهر مركز نگهداري معلولين ذهني زير 14 سال امام سجاد (ع) را پايه ريزي كردند. اين مركز ابتدا در ساختمان استيجاري (خيابان كاشاني) با نگهداري شبانه روزي از 48 معلول ذهني، جسمي شديد زير 14 سال شروع به كار كرد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه پنجم فروردین 1391 |

به گزارش روابط عمومي شركت آب و فاضلاب روستايي خراسان رضوي، مدير امور آبفار شهرستان تربت حيدريه در اين مراسم، گفت: براي انجام فاز اول پروژه مجتمع آبرساني صاحب الزمان(عج) كه آب شرب افزون بر 2200 نفر در چهار روستاي كلاته علي سياه، فدرد، عريان و شترخسب را تأمين مي كند، 4500 میلیون ریال از محل اعتبارات استاني پيش بيني شده است.

سيد محمد موسوي افزود: در اجرای این پروژه 27 کیلومتر عمليات لوله گذاري انجام مي شود و يك باب مخزن بتنی 500 متر مکعبی نيز احداث خواهد شد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه پنجم فروردین 1391 |

نویدتربت- دکترسام نسیم عضو شورای شهرتربت حیدریه از سمت خود استعفا داد.

وی در نامه اسعفائیه خود به رئیس شورای شهر نوشته است: مجددا پیرو نامه اینجانب مبنی بر تقاضای استعفا از عضویت شورای اسلامی شهر تربت حیدریه بدلیل مشکلات موجود که در تاریخ 21 دیماه جاری انجام شده بود ولاینحل ماندن موضوعات مطروحه ودرخواستهای اینجانب، چون شرایط برای ادامه کار میسر نبوده وحضور درجلسات شورا مثمر ثمر نمی باشد بار دیگر تقاضا دارم نامه استعفای اینجانب در دستور کار شورای محترم قرار گرفته وتصمیم گیری لازم انجام گیرد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه پنجم فروردین 1391 |

حسن نیکنام- مسابقات باستاني و كشتي پهلواني قهرماني استان در باشگاه آستان قدس رضوي مشهد برگزار گرديد و تيم اعزامي شهرستان با درايت كامل توانست مقام‌های ذيل را در مسابقات باستاني كسب نمايد:

كسب مقام اول تيمي نوجوانان استان و راهيابي به مسابقات كشوري توسط امير علي مينويي – حسين صالحي – امين نورمحمدي – مرتضي صالحي – ميلاد دهقان – اميد اسحاقي زاده – علي مجيديان – سعيد دهقان و رضا فروهر.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه پنجم فروردین 1391 |

من گلي خوشرنگ بودم همكلامم بلبلان

مي سرودم زندگي را بس كه بودم شادمان

روزگار اما عوض گشت و شدم رسواي غم

تيشه زد بر ساقه‌ام MS شدم يكباره خم

خنده‌هایم را فلك از من گرفت ارزان فروخت

دردهاي بي علاجم استخوانم را بسوخت


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه پنجم فروردین 1391 |
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان رشتخوار گفت: نمايش «زير اين باران بي پايان» توليد انجمن هنرهاي نمايش رشتخوار در آستانه بهار اجرا شد. مهدي يپرم در گفت وگو با خبرنگار ما گفت:نمايش «زير اين باران بي پايان» به نويسندگي و کارگرداني هادي وکيلي در تالار شهيد آويني روي صحنه رفت و بيش از ۸۰۰تماشاچي داشت. وي افزود: اين نمايش که حاصل تلاش هنرمندان تئاتر رشتخوار است، ۲ روز پذيراي علاقه مندان هنرهاي نمايشي بود. وي تصريح کرد: اين نمايش با هدف حمايت از اجراي نمايش با موضوعات ارزشي که منتخب جشنواره تئاتر استان خراسان رضوي است براي مردم اجرا شد.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه بیست و سوم اسفند 1390 |
جشنواره موسيقي دهه فجر تربت حيدريه با حضور گروه هاي موسيقي برگزار شد. در اين جشنواره گروه «ترنگ» به سرپرستي عليرضا رضايي، «همساز» به سرپرستي مهدي قليچي زاده، «نوا» به سرپرستي حامد کارگران ساکت،«آواي هنر» به سرپرستي محمد جعفر خيرخواه و «شهنواز» به سرپرستي سعيد طبسيان در تالار انديشه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان با يکديگر رقابت کردند که در پايان گروه هاي شهنواز و همساز به عنوان رتبه هاي اول و دوم از سوي داوران جشنواره معرفي شدند و جوايزي را به خود اختصاص دادند
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه بیست و سوم اسفند 1390 |

شهرستان رشتخوار نيز با برخورداري از جاذبه هاي زيباي طبيعي و آثار تاريخي، منتظر مسافران نوروزي است.به گزارش خبرنگار ما، فرماندار رشتخوار با بيان اين مطلب افزود: رشتخوار با وجود ۴ هزار و ۶۴ کيلومترمربع وسعت، داراي مناطق طبيعي و جاذبه هاي کميابي است و هم اکنون هم اين همه زيبايي، چشم انتظار مسافران نوروزي است

رويش گل ها و گياهان بهاري در کنار آب هاي جاري در منطقه يکي از زيبايي هاي خارق العاده اي است که در حال حاضر در اين شهرستان به چشم مي خورد.

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه بیست و سوم اسفند 1390 |
هنرمند بزرگ موسيقي مقامي خراسان رضوي در بيمارستان سجاديه تربت جام بستري شد.استان حسين سمندري نوازنده بزرگ دو تار خطه خراسان در بخش مراقبت هاي ويژه بيمارستان سجاديه تربت جام بستري شد

وي متولد سال ۱۳۱۱ در شهرستان باخرز است و در عرصه موسيقي محلي ايران زمين در سطح بين المللي افتخارات بسياري به دست آورده است.استاد حسين سمندري نوازندگي دوتار را از دوران نوجواني شروع کرد که با توجه به استعداد، علاقه و پشتکاري که داشت، در جواني به عنوان استادي چيره دست مشهور شد


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه بیست و سوم اسفند 1390 |
نعم الاَ نیس فی ساعهِ الوحده الکتاب، معهذا جامعه ی ما سری به خواندن و مطالعه ندارد.شبهه را بالاتر بگیریم.اصلا ً تانُسی با کتاب ندارد.مطالعه حوصله و دقت می خواهد و ما هم از هر دو مقوله کم داریم. با این توجیه ناصواب خود را از این لذت معنوی و غذای روحی بی نصیب می گردانیم.بالاخره آنانکه در عرصه ی قلم نامی کسب کرده و اشتهاری بدست آورده و آثاری که تراوش فکر و اندیشه ی آنهاست بیادگار گذاشته اند، چیزکی از من و توی  بحت و بسیط بیشتر دانسته ، زوایای تاریک و مبهم زندگی ای را که در آن می لولیم با چراغ اندیشه و تخیل خویش روشن می سازند.قدر این بزرگان و نخبگان را بدانیم و پاس خدمات آنها را بداریم و آثارشان را بخوانیم.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه بیست و دوم اسفند 1390 |
تايباد، اسماعيلي/ دوره آموزشي امداد و کمک هاي اوليه با همکاري آموزش وپرورش شهرستان باخرز از سوي جمعيت هلال احمر شهرستان تايباد برگزار شد. رئيس جمعيت هلال احمر تايباد در اين باره به خبرنگار ما گفت
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در پنجشنبه هجدهم اسفند 1390 |
پيروز/ نمايشگاه بهاره شهرستان رشتخوار، از روز گذشته در اين شهرستان گشايش يافت.به گزارش روابط عمومي سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي، در اين نمايشگاه که تا ۲۷اسفند در راستاي اجراي طرح تنظيم بازار نوروزي با هدف تامين بخشي از کالاها و مايحتاج مردم در ايام پاياني سال داير مي باشد، اقلام تنظيم بازار با قيمت مديريت شده و کالاهايي نظير پوشاک، مواد غذايي، کيف و کفش، آجيل و خشکبار و ساير اقلام مصرفي با ۵تا۱۵درصد زير قيمت بازار در ۲۲غرفه عرضه مي شود
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در پنجشنبه هجدهم اسفند 1390 |
دکتر علي رضا عاشوري، رئيس دانشگاه فردوسي مشهد عصر سه شنبه در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجويان اين دانشگاه به سوالات آن ها پاسخ داد. عاشوري در اين جلسه که البته تاکنون از اين جلسات کم برگزار شده به مسائل و مشکلات مختلف از جمله کمبودهاي مالي و بودجه دانشگاه اشاره کرده است.او عنوان کرده که دانشگاه فردوسي وضع مالي خوبي ندارد و ما ۸ ميليارد تومان بدهکاريم.تجميع کتابخانه هاي دانشکده ها، شلوغ بودن کلاس ها و رتبه دانشگاه فردوسي در ميان دانشگاه هاي کشور از جمله موضوعاتي است که عاشوري از آن سخن گفته است. آن چه در ادامه مي آيد گزارش خبرگزاري ايسنا از اين نشست است که البته خبرنگاران ديگر رسانه ها به آن دعوت نشده بودند
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در پنجشنبه هجدهم اسفند 1390 |
 معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري از برگزاري جشن نوروز در ورودي و خروجي1180شهر خبر داد

منوچهر جهانيان افزود: بر اساس تصميمات ستاد تسهيلات سفرهاي کشور، قرار شده است شهرداران اين شهرها در برپايي جشن نوروز در ورودي و خروجي شهرهاي همکاري کنند ضمن آنکه جمعيت هلال احمر و نمايندگي هاي امداد خودرو نيز در اين جشن ها حضور فعالي خواهند داشت


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در پنجشنبه هجدهم اسفند 1390 |

 

 

کاشت سبزه عيد قبل از سال نو، همانند ديگر آيين هاي باستاني، يکي از مراسم زيباي ما ايرانيان است و بي شک بدون سبزه، هفت سين نوروزي صفايي ندارد.

البته شايد شما از افرادي باشيد که خريد سبزه را ترجيح دهيد ولي با اين کار خود را از لذت کاشتن سبزه نوروزي محروم مي کنيد

تقريبا دو هفته مانده به عيد گندم ها را درون ظرف آبي مي ريزيم تا کاملا آب جذب کند، وقتي گندم ها شروع به جوانه زدن کرد آب ظرف را خالي مي کنيم و آن ها را درون يک دستمال نخي خيس مي چينيم بعد از مدتي گندم ها ريشه مي دهد سپس گندم هاي ريشه دار را در ظرفي که لايه اي از پنبه کف آن قرار داده ايم، پخش مي کنيم و روي آن را با پارچه نخي خيس مي پوشانيم


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در جمعه دوازدهم اسفند 1390 |
مدير مجتمع سينمايي سيمرغ همچنين درباره اکران هاي نوروزي سينماهاي مشهد مي گويد: فيلم سينمايي «گشت ارشاد» به کارگرداني سعيد سهيلي که امسال در جشنواره فيلم فجر نيز حضور داشت، براي اکران نوروزي در مشهد قطعي شده است و مابقي فيلم ها نيز طي روزهاي آينده مشخص خواهد شد
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در جمعه دوازدهم اسفند 1390 |
به گزارش خراسان، اين آثار در طرح ها و اشکال مختلف از جنس هاي سفال، شيشه، کاشي، گچ، آينه، ... و با تکنيک هاي پتينه، دکوپاژ، نقاشي روي سفال و آينه کاري مورد بازديد عموم قرار گرفته است.«مهناز نوري» با بيان اين که ۱۱ماه براي برپايي اين نمايشگاه تلاش کرده است، افزود: هدف از برگزاري اين است که به نسل جوان ايراني اين نويد را بدهيم که آيين هاي بومي ايران از بهترين آيين ها و آداب جهاني است
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در جمعه دوازدهم اسفند 1390 |

فرهادی تصریح کرد: من با افتخار این جایزه را به مردم کشورم تقدیم می‌کنم. مردمی که به همه فرهنگ‌ها و تمدن‌ها احترام می‌گذارند و با کسی دشمنی ندارند.

وی افزود: در این زمان که حرف از جنگ و تهاجم و تهدید بین سیاستمداران رد و بدل می‌شود، ما اینجا از نام ایران به عنوان یک فرهنگ درخشان باستانی صحبت می‌کنیم که زیر غباری از مسائل سیاسی پنهان شده‌است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه نهم اسفند 1390 |
آرمان

پيوند جدايي با اسكار
دانشگاه آزاد تحويل دانشجو شد
باهنر:اصلاح طلبي حذف شدني نيست
انتقاد جوانفكر از شوراي نگهبان

وطن امروز

مدحي شماره 2 كيست؟
اعتراف غربي‌ها به حضور سوري‌ها
سيمين اسكار گرفت
دانشجو بر كرسي رياست دانشگاه آزاد


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه نهم اسفند 1390 |

به گزارش خبرنگار مهر، سعید حسین پور صبح دوشنبه در جلسه ستاد دائمی تسهیلات سفرهای استان اظهار داشت: راه اندازی ستاد دائمی در خراسان رضوی با توجه به حجم بالای زائر اقدامی بسیار مناسب و ضروری بود که با عنایت مسئولان محقق شد.

وی افزود: اگرچه تمامی دستگاه ها در حوزه رفع نیازهای زائران تلاش کرده و می کنند ولی تشکیل این ستاد دائمی باعث ساماندهی فعالیت ها و هم افزایی در اقدامات و ارائه خدمات بهتر و بیشتر به زائران است


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه نهم اسفند 1390 |

به گزارش خبرگزاری مهر، شهردار رشتخوار از پیشرفت 30 درصدی احداث مجتمع فولاد این شهر خبر داد.

محمدمهدی علیان گفت: کلنگ احداث این مجتمع با هدف رونق بخشیدن به اقتصاد و حل معضل بیکاری جوانان شهر اوایل مرداد ماه سال جاری در شهرک صنعتی رشتخوار به زمین زده شد.

شهردار رشتخوار افزود: 18 ماه زمان برای ساخت مرحله اول این مجتمع 100 هکتاری در نظر گرفته شده که در پایان این مرحله برای بالغ بر 600 نفر شغل ایجاد می شود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه نهم اسفند 1390 |
براي کمک به افزايش فضاي سبز و همچنين ايجاد تنوع در گونه هاي موجود فضاي سبز شهري ۱۵ گونه درختي و گياهي جديد به عرصه فضاي سبز رشتخوار اضافه شد. عضو کميسيون فضاي سبز شوراي اسلامي شهر رشتخوار در جلسه شوراي اين شهر ضمن بيان اين مطلب گفت: اين گونه هاي جديد درختي و گياهي شامل درختان ارغوان، پده، داغداغان، افرا، سنجد، عناب، عرعر، صنوبر، ازگيل، پسته وحشي و... بوده که نقش مهمي در افزايش کميت گونه هاي موجود در فضاي سبز شهري رشتخوار داشته است
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در یکشنبه هفتم اسفند 1390 |
اگر اعتبار لازم براي اجراي طرح هاي آبخيزداري به شهرستان تخصيص پيدا نکند شاهد افت شديد منابع آبي خواهيم بود.عباسپور گفت: زماني بود که با حفر ۵۰ متر چاه در منطقه جنوب بردسکن آب برداشت مي شد ولي حالا با حفر ۲۷۰ متر عمق نيز از آب خبري نيست. فرماندار بردسکن اقدامات اداره منابع طبيعي و آبخيزداري بردسکن را در اجراي طرح هاي آبخيزداري در سنوات گذشته مهم توصيف کرد و گفت: بر
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در یکشنبه هفتم اسفند 1390 |
رباط سنگ، مهديزاده/ نشست مشترک علماي شيعه و سني در روستاهاي شيله گشاد، معدن و پوستين دوز، از توابع جلگه رخ برگزار شد. بخشدار جلگه رخ در اين نشست بر مشارکت هرچه بيشتر آحاد مردم در انتخابات تاکيد کرد
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه دوم اسفند 1390 |
براي رونق بخشيدن به اقتصاد شهر رشتخوار پيگير جدي موضوع بهره برداري از مجتمع فولاد در شهرک صنعتي رشتخوار هستيم که اين کار سبب جذب جوانان و رفع مشکل اشتغال آن ها مي شود. شهردار رشتخوار با بيان اين مطلب و در گفت وگو با خبرنگار ما افزود: کلنگ احداث اين مجتمع از اوايل مرداد ماه سال جاري زده شد و عمليات احداث مجتمع فولاد در زميني به مساحت ۱۰۰هکتار آغاز شد.محمد مهدي عليان افزود
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در سه شنبه دوم اسفند 1390 |
سرپرست فرمانداری کاشمر در مورد ظرفیت های علمی شهرستان گفت: وجود استعدادهای علمی برتر در کاشمر از یک سو و وجود زیرساخت های لازم از جمله پنج مرکز آموزشی عالی از سوی دیگر نشان از فراهم بودن شرایط لازم برای تبدیل شهرستان به یکی از قطب های علمی خراسان رضوی دارد

فرماندار خلیل آباد  گفت: برای برگزاری انتخابات در شهرستان بالغ بر هزار نفر به طور مستقیم با ستاد انتخابات همکاری می کنند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه یکم اسفند 1390 |
نباشت زباله در حاشيه جاده تربت حيدريه- رشتخوار( پس از بازار دام جديد تربت حيدريه)، منظره اي زشت و محيطي بدبو به وجود آورده است که سلامت مردم احمدآباد رشتخوار را تهديد مي کند. يک عضو شوراي روستا با اعلام اين مطلب به خراسان گفت: زباله هاي شهري تربت حيدريه در بالادست روستاي احمدآباد رشتخوار ريخته مي شود و مردم از بوي بد آن در عذاب هستند. وزش باد نيز موجب پراکنده شدن زباله و پلاستيک در اطراف اين روستا و زمين هاي کشاورزي آن شده است
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه یکم اسفند 1390 |
تربت حيدريه، غضنفري/ با حضور مسئولان و مديران ادارات و نهادها و سازمان هاي تربت حيدريه و به همت معاون مدير کل و مدير آموزش و پرورش و مديران مجتمع هاي آموزشي و پرورشي و حضور مردم روستاهاي بخش مرکزي تربت حيدريه، مزار شهيدان والامقام باگل افشاني و عطرافشاني غبارروبي شد.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه یکم اسفند 1390 |
بردسکن، نوري/ دومين نمايشگاه جشنواره منطقه اي به نام «جابربن حيان» ويژه دانش آموزان مقطع ابتدايي شهرستان بردسکن با همکاري کارشناسي فناوري و گروه هاي آموزش ابتدايي مديريت آموزش و پرورش اين شهرستان برگزار شد. مدير گروه آموزشي دوره ابتدايي و کارشناسي فناوري گروه هاي آموزشي شهرستان بردسکن در حاشيه برگزاري اين نمايشگاه به خبرنگار ما گفت: در اين جشنواره بيش از ۷۰ اثر از دانش آموزان ۲۵ مدرسه ابتدايي سطح شهرستان به نمايش گذاشته شده است.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه یکم اسفند 1390 |
به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس اداره زندان تربت حیدریه گفت: در 9 ماهه نخست سال جاری 631 نفر از مددجویان زندانان تربت حیدریه به بند اشتغال و حرفه آموزی منتقل شدند.

رئیس اداره زندان تربت حیدریه همچنین از راه اندازی سرویس اتوبوس جهت انتقال خانواده زندانیان به داخل شهر خبر داد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه یکم اسفند 1390 |
خبرگزاری مهر: تولید 78 درصد زعفران کشور در خراسان رضوی، برپایی بازارچه های صنایع دستی ایام نوروز در سراسراستان و صید و برداشت ماهی سفید برای اولین بار در خراسان رضوی از جمله اخبار استان هستند.اسماعیل نامنی در کارگاه آموزشی آشنایی با بازاریابی، استاندارد و شیوه‌های نوین بسته‌بندی زعفران گفت: در سال گذشته میزان تولید زعفران در خراسان رضوی بالغ بر 183 تن بود که 78 درصد از زعفران تولیدی کشور را شامل می‌شود
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در جمعه بیست و هشتم بهمن 1390 |
 
به گزارش خبرگزاری مهر، فرماندار تربت حیدریه از پیش بینی 254 شعبه اخذ رای در حوزه انتخابیه زاوه، مه ولات و تربت حیدریه خبر داد.

حسن فتحی نیا افزود: از این تعداد 93 شعبه به حوزه شهری و بقیه به صورت ثابت و سیار به روستاها اختصاص داده شده است.

وی تعداد مجریان برگزاری انتخابات در این حوزه را بالغ بر پنج هزار نفر اعلام کرد و درباره اهم اقدامات انجام شده از سوی ستاد انتخابات شهرستان از ابتدای تشکیل تاکنون گفت: تشکیل جلسات آموزشی کارشناسان کمیته فناوری انتخابات، دعوت از معتمدین برای اعضای هیئت اجرایی، تشکیل جلسه با منتخبین هیئت اجرایی با هدف تعیین محل شعب اخذ رای و تشکیل جلسات بررسی صلاحیت کاندیداهای ثبت نام شده بخشی از این فعالیت هاست.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در جمعه بیست و هشتم بهمن 1390 |
تربت حيدريه با حضور مسئولان و جمع کثيري از علاقه مندان به شعر برگزار شد. در اين مراسم شاعران برگزيده با قرائت بخشي از اشعار خود، مورد استقبال علاقه مندان قرار گرفتند. در پايان اين مراسم سيدعلي موسوي استاد دانشگاه و دبير اين جشنواره به خبرنگار خراسان گفت: در اين مراسم ۲۵ نفر از شعراي شهرستان به همراه ۴ نفر از شاعران مشهدي به نام هاي سهراب گل هاشم، اميرحسين خوشحال، سعيد تقي نيا و جليل ميرفخرايي که به عنوان ميهمان حضور داشتند، به رقابت پرداختند.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در پنجشنبه بیست و هفتم بهمن 1390 |
مسئول نمايندگي ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري بجستان با اعلام برگزاري جشن سده در اين شهر گفت: سده يكي از جشن‌هاي كهن ايراني است كه بنا به اعتقادات محلي اين مراسم به جا مانده از قيام مختار ثقفي است.

مهدي ذوالفقاري گفت:‌مردم در سه شب متوالي جلو منزل و بر فراز تپه‌هاي اطراف روستا، آتش از بوته‌‌هاي بياباني به نام «سو» بر مي‌افروزند و از روي آن مي‌پرند و مي‌خوانند «سده سده پنجاه به نوروز صد به غله» جالب آن كه خاكستر آتش‌ها راجمع نمي‌كنند و معتقدند اگر خاكستر آتش سده را باران بشويد سال پرنعمت و با بركتي را در پيش خواهند داشت.

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در پنجشنبه بیست و هفتم بهمن 1390 |
به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش تربت حیدریه، در این مراسم معاون مدیر کل و مدیر  آموزش و پرورش تربت حیدریه با اشاره به عمل نیک و خداپسندانه مدر سه سازی و تقدیر و تشکر از بانیان این پروژه، افزود: مدرسه 5 کلاسه خیرساز روستای صنوبر با زیربنای 245 مترمربع در زمینی به مساحت 2400 مترمربع و با اعتباری بالغ بر 140  میلیون تومان توسط خیر محترم و سازمان نوسازی و تجهیز مدارس  احداث شده است.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در چهارشنبه بیست و ششم بهمن 1390 |
 

اصولا" نوابغ از عصر و زمانه خود جلوترند و بحکم این پیشروی اندیشه تازه و جدیدی که میآورندبرای مردمان عصر خود نمی تواند قابل درک و فهم  باشد لذا آنها را بباد ریشخند و استهزا گرفته مخبط و ابله میخوانند

 

اگر اعترافات ژان ژاک روسو را خوانده باشید تصدیق خواهید کرد که شرح حال نابغه ای را خوانده اید که بی شباهت به مجانین نیست یا اصلا" خودش مصداق کامل جنون و دیوانگی است ولی همین نابغه عجیب مظهر و مبداء جنبشی عظیم گردید که اروپا را تکان داد


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در پنجشنبه بیستم بهمن 1390 |
مشهد ـ خبرنگار اطلاعات: استاندار خراسان رضوي از توليد سالانه 160 تن زعفران در اين استان خبر داد. محمود صلاحي گفت: از 220 تن زعفران توليدي در جهان به صورت سالانه، 96 درصد آن در ايران توليد مي‌شود.
وي افزود: از اين ميزان 180 تن مربوط به خراسان رضوي و خراسان جنوبي است كه در خراسان رضوي 160 تن و در خراسان جنوبي20 تن زعفران توليد مي‌شود.

صلاحي با اشاره به انجام پژوهش از سوي دانشگاه علوم پزشكي مشهد براي احصاء خواص درماني اين محصول ارزشمند، گفت: در آينده‌اي نزديك نسبت به تبليغ خواص زعفران در كنار بسته‌بندي زيبا اقدام خواهد شد

ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه پانزدهم بهمن 1390 |
شهرستان خواف با بيش از ۶۲۰ ميليون تن ذخيره سنگ آهن سومين قطب ذخاير سنگ آهن کشور است که در صورت فرآوري معادن اين منطقه ارزش افزوده اي از ۸۰ تا ۱۲۰ ميليارد دلار ايجاد خواهد شد. به گزارش روابط عمومي سازمان صنعت، معدن و تجارت سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي اين مطلب را در جلسه کارگروه معادن شهرستان خواف که در سالن اجتماعات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد بيان کرد و افزود
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه پانزدهم بهمن 1390 |

بمناسبت حضور بر مزار عزیزان دیارمان  با چند نفر از همشهریان به بهشت جواد الائمهرفتیم چقدر مشکل بود تا پس از پرس وجو و این طرف و انطرف این بهشت را گشتیم تا سرانجام محلی را دیدیم که چها قبر  که متعلق( به روانشادان حاج ذبیح اله خسروی، استاد سید علی اکبر بهشتی ،از شعرای معروف  تربت و غلامرضا بافتی رباطی هنرمند تاتر شهر و حاج اسماعیل قرایی ورزشکار تربت و  نام آور جهانی )  در کنار هم آرمیده و هیچ اثری از هویت آنان برای مراجعین و بازدیدکنندگان بجای نمانده است

راستی چرا مسئولان و دست اندرکاران مدیریت شهرستان به این مسئله مهم فرهنگی اینقدر بی توجه اند مگر نام آورانی که  در گوشه ای از این گورستان به خواب ابدی  فرو رفته اند روزی به فرهنگ و هنر و... این شهرستان خدمت ننموده اند که  شایسته اینهمه بی توجهی و قدر ناشناسی باشند  واقعا" که دور از انصاف است در جایی  که فرزانگان و نام آوران این شهر از افتخارت نیاکان ما میباشند  با آنها ایطور رفتار شود ؟


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در شنبه پانزدهم بهمن 1390 |
رشتخوار، خاکشور/ در شهرستان ۷۰ هزار نفري رشتخوار فقط ۲۰۰ نفر در بخش صنايع دستي و توليد محصولات متنوع در اين بخش مشغول فعاليت و تلاش هستند.رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري رشتخوار در جمع مسئولان گفت: براي ساماندهي فعالان عرصه صنايع دستي در رشته هاي مختلف تلاش مي کنيم تا حمايت هاي مختلف را از فعالان اين عرصه داشته باشيم.در اين راستا پرداخت تسهيلات بانکي براي ايجاد مشاغل خانگي از جمله رويکردهاي اساسي در حمايت از فعالان اين بخش است.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در پنجشنبه سیزدهم بهمن 1390 |
تربت حيدريه، غضنفري/ معاون رئيس سازمان و مدير جهاد کشاورزي تربت حيدريه از به بهره برداري رسيدن ۸۰ طرح با اعتباري معادل ۳۰ ميليارد ريال در امور زيربنايي در دهه فجر خبر داد.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در پنجشنبه سیزدهم بهمن 1390 |
با سلام، رئيس جمهور با ارائه نکردن به موقع بودجه به مجلس بر خلاف قانون (به گفته خودشان) نشان دادند مجلس در رأس امور نيست!

رسانه ملي به ويژه پخش اخبار لطف کنيد اين همه از بحران مالي غرب و آمريکا نگوييد، از وضع اقتصادي مردم خودمان غافل شديد!

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در پنجشنبه سیزدهم بهمن 1390 |
سطل ها برای من که شش ساله بودم خیلی سنگین بود، ولی ذوق می کردم، نمی دانم چرا؟! به دندان می کشیدم و به آشپزخانه می بردم. هر زمان موقع پر کردن بشکه های آب خوردن بود، از عصر همان روز سرشار از نشاط بودم. اصلا فکر فردا که باید به مکتب بروم و درس پس بدهم نبودم. حس حالی رو  داشتم که می گفتی انگار فردا جمعه است؛ حال می داد برای خاک بازی با بچه ها توی کوچه.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه دهم بهمن 1390 |

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی گفت: جایگاه واقعی و نقش تعیین کننده خبرگزاری جمهوری اسلامی «ایرنا» برای مردم و حتی مسئولان بویژه در این شهرستان شناخته شده نیست.

حجت الاسلام محمد علی رضایی در جریان بازدید مدیران ارشد سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی از تربت حیدریه و طی نشست با مسئولان محلی افزود: ایرنا نقش تاثیرگذار و بی بدیل در ابعاد مختلف داشته و ابزار مناسبی برای رشد و توسعه متوازن هرمنطقه است

معاون اجرایی سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی نیزگفت: اگرمسئولان تربت حیدریه در اتمام باقیمانده کارهای ساختمان ایرنا در تربت حیدریه اهتمام به خرج دهند این سازمان نیز به تجهیز و تقویت سخت افزاری و افزایش شمار نیروی انسانی آن کمک خواهد کرد


ادامه مطلب
نوشته شده توسط کاظم خطیبی در دوشنبه دهم بهمن 1390 |
 
مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر