در باره شهرستان تربت حیدریه
رباط سنگ، مهديزاده/ مدير جهاد کشاورزي رباط سنگ به خبرنگار خراسان گفت: ميزان خريد گندم خوراکي در اين منطقه ۵ هزارو۵۰۰ تن و خريد بذر ۳ هزار تن است. مهندس آتشي همچنين ميزان توليد گندم بذري را نيز ۱۳ هزارو۵۰۰ تن اعلام کرد. وي همچنين افزود: همچنين ميزان توليد گندم بذري را نيز ۱۳ هزارو۵۰۰ تن اعلام کرد. وي همچنين افزود: توليد گندم از ۳ هزارو ۴۰۰ هکتار زمين زراعي با توجه به خسارات تگرگ در ماه هاي خرداد و تيرماه سال جاري ۶ هزار تن و ...
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ششم آذر ۱۳۹۰ساعت 7:49  توسط کاظم خطیبی  | 

در آستانه ماه محرم، همايش طلايه داران هدايت با حضور ۲۰۰ نفر از روحانيون شهرستان هاي تربت حيدريه- کاشمر- گناباد- بردسکن- بجستان- مه ولات- زاوه و رشتخوار با همکاري اداره تبليغات اسلامي تربت حيدريه در بيت امام جمعه برگزار شد. در اين همايش رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان با تأکيد بر حفظ دستاوردهاي قيام عاشورا مطالبي ايراد کرد
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه پنجم آذر ۱۳۹۰ساعت 9:30  توسط کاظم خطیبی  | 

گناباد، صفري/ چگونگي تامين آب و پرداخت هزينه هاي حمل ونقل ۲ مشکل اساسي زعفرانکاران است.فرماندار گناباد در گفت وگو با خراسان گفت: چگونگي تامين آب و پرداخت افزايش هزينه هاي حمل ونقل ۲ مشکل اساسي کشاورزان زعفرانکار اين شهرستان است که با توجه به کاهش قيمت زعفران و تداوم خشکسالي بايد براي کمک به کشاورزان چاره انديشي شود. «محمد صفايي» در گفت وگو با خراسان افزود: در حال حاضر تمام منابع آب گناباد که در بخش کشاورزي، شرب و صنعت مصرف مي شود، حدود ۲۲۰ ميليون متر مکعب در سال است.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم آذر ۱۳۹۰ساعت 10:19  توسط کاظم خطیبی  | 

بردسکن، نوري/ مدير جهاد کشاورزي بردسکن از افت محصول زعفران به ميزان ۳۰ درصد در بردسکن خبر داد. به گزارش خبرنگار ما مهندس حاجي نژاد با بيان اين که ۷ درصد درآمد ناخالص کشور از بخش کشاورزي مي باشد به آبرساني با تانکر به ۴۰۰ هکتار از مزارع زعفران منطقه کوهپايه اين شهرستان اشاره کرد و گفت:
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم آذر ۱۳۹۰ساعت 10:15  توسط کاظم خطیبی  | 

 

با سلام جناب آقاي شهردار تربت حيدريه با تشکر از تعريض خيابان فردوسي از ميدان شهدا به سمت ميدان بسيج، لطفا آن چند مغازه ديگر را هم خراب کنيد تا هم زحمت هاي شما ديده شود و هم اين که شهر ديد خوبي داشته باشد.

پمپ گاز شهرداري رشتخوار به علت بدهي که به اداره گاز دارد تعطيل است هيچ اداره اي جواب قانع کننده اي نمي دهد، مردم که هزينه گاز خود را نقدي مي پردازند چه گناهي دارند که شهرداري به اداره گاز بدهي دارد، پس پولي که ما به پمپ گاز مي دهيم کجا صرف مي شود؟


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم آذر ۱۳۹۰ساعت 10:11  توسط کاظم خطیبی  | 

((زندگینامه مرحوم حاج میرزا علی اکبر امین التجار تربتی ))

حاج عباس هراتی از تجار زمان قاجار یه در تربت حیدریه سکنا داشت و پسر ایشان حاج غلامعلی هراتی هروی (پدر حاج امین )از تجار معروف انزمان بودند که نام ایشان در کتاب سفرنامه عبدالرحمان خان پادشاه افغانستان ذکر شده و عبد الرحمان خان بعلت مسائل حکومتی در انجا سفری به تربت حیدریه مینمایدو حاج غلامعلی هراتی پدر حاج امین منزل و تمام زندگی را در اخیار ایشان میگذارد و چهل روز پذیرایی کامل از اینها میکند و عبدالرحمن خان پس از تجدید قوا به افغانستان میرود و هرساله به پاس خدمات حاج غلامعلی هراتی هدایایی برای ایشان ارسال میکرده .

حاج امین فردی تحصیل کرده و با اردهای بود در زمان ناصرالدین شاه منشی حاج محمد رضا لاری بود که ایشان از شهرستان یزد به تربت حیدریه  مهاجرت کرده ودر انجا مقیم گردید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم آبان ۱۳۹۰ساعت 18:14  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش خبرگزاری مهر، علی حاجی عرب در مراسم جشن شکرگذاری انار، سطح زیر کشت باغ های انار در شهرستان را سه هزار و 150 هکتار ذکر کرد و افزود: یکی از مشکلات انارکاران شهرستان، خرید محصولات آنان توسط واسطه ها و به قیمتی بسیار پایین تر از ارزش واقعی آن است.

وی ابراز امیدواری کرد: با تدابیر مسئولان جهاد کشاورزی این مساله حل و زمینه ورود انار مرغوب شهرستان مه ولات به بازارهای داخلی و خارجی فراهم شود.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۰ساعت 5:5  توسط کاظم خطیبی  | 

با بارش اولین برف پاییزی 5 هزار هكتار از اراضی زیر كشت زعفران در رشتخوار زیر برف رفت و كشاورزان نتوانستند گل زعفران خود را بچینند.

    مدیر جهاد كشاورزی رشتخوار در گفتگو با ایرنا، با اشاره به اینكه خسارت وارده به زعفرانكاران این شهرستان توسط كارشناسان در حال بررسی است گفت: كشاورزان رشتخوار دیروز نیز بر اثر بارندگی نتوانستند برای جمع آوری گل زعفران به مزارع خود بروند.

محمد رستمی با بیان اینكه طبق اعلام نظر كارشناسان در سال زراعی گذشته براثر پدیده خشكسالی بیشترین آسیب به بخش كشاورزی وارد شده است افزود: در سال زراعی گذشته 30 میلیارد ریال به مزارع شهرستان رشتخوار براثر خشكسالی و سرما خسارت وارد شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۰ساعت 11:3  توسط کاظم خطیبی  | 

چندی پیش در کمال حیرت کتاب مورد علاقه ام را  در قفسه ی کتابهای دست دوم یک کتاب فروشی در تربت یافتم. تربت ما کتابفروشی به معنای اصلی اش ندارد. بیشتر لوازم التحریر فروشند که کنارش کتابی هم بیاورند یا نیاورند.

 پیش از انقلاب، تربت یکی دوتا کتابفروشی خوب داشت. یکی از آنها تا ده پانزده سال پیش دایر  ودر جای خوب شهر بود. فکر که می کنم تصویر مبهمی از آن را به خاطر می آورم.

تربت حالا سینما هم ندارد. در بخش مربوط به دیگر امکانات فرهنگی مثل کتابخانه و فرهنگسرا و نگارخانه و... هم خراب است. تنها فرهنگسرایش را پنج سال است که می سازند. در این شهر بیشتر طلافروشیها و پاساژهایند که رو به گسترشند. به همان سرعتی که اقتصاد پیش می تازد فرهنگ عقب می نشیند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۰ساعت 11:1  توسط کاظم خطیبی  | 

علی رجبی-  همایش سیاسی ویژه فرماندهان و شورای واحدهای دانش آموزی خواهران تربت حیدریه درمحل  سالن شهید منصوری تربت حیدریه با حضور بیش از 300 نفر از معلمین و دانش آموزان بسیجی برگزار گردید

حجت الاسلام سلیمانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه تربت حیدریه  دراین مراسم ضمن بیان موقعیت حساس کشور، در زمینه داخلی وخارجی و لزوم هشیاری قشر دانش آموز و فرهنگی جامعه نسبت به تحولات داخلی ومنطقه ای  سخن گفت


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۰ساعت 10:59  توسط کاظم خطیبی  | 

علی رجبی- مراسم كلنگ زني حسينيه هيأت عاشقان ثارا... تربت حيدريه با حضور مسئولين شهرستان، مردم و جمعي از خيرين و يكي از خيرين كويتي بنام ابويوسف صباح النقي در مكان در نظر گرفته جهت اين حسينيه (خيابان فردوسي شمالي – مقابل اداره تأمين اجتماعي) برگزار گرديد.

اين حسينيه قرار است در زميني به مساحت 1000 متر مربع و در 3 طبقه ساخته شود


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۰ساعت 10:57  توسط کاظم خطیبی  | 

خبرنگار نوید تربت-  تمام محکومین مالی در صورت سپردن تأمین مناسب بلافاصله به بند حرفه آموزی منتقل می گردند.

اردمه دادستان تربت حیدریه در مراسم افتتاح آسایشگاه محکومین مالی زندان تربت حیدریه که با حضور جمعی از مسئولین محلی برگزار گردید با اعلام خبر فوق به نویدتربت گفت؛ هیچ محکوم مالی در صورت سپردن تأمین مناسب در زندان نمی ماند. وی افزود؛ تفکیک زندانیان بر اساس نوع محکومیت آنان یکی از اقدامات مؤثر در امر کاهش آسیب رفتارهای پر خطر در زندان می باشد که اثرات بسیار مطلوبی در پی خواهد داشت

روشندل رئیس اداره زندان تربت حیدریه نیز ضمن تشکر از حضور مسئولین شهرستان اظهار امیدواری کرد با تعامل بیشتر قضات و زندان، انشاا... موجبات کاهش جمعیت کیفری زندان فراهم گردد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۰ساعت 10:55  توسط کاظم خطیبی  | 

مسابقات لیگ دو و میدانی باشگاههای کشوری در رده سنی بزرگسالان در مهرماه سال جاری در تهران برگزار گردید که حسن تفتیان توا نست مقام دوم دو100متر این مسابقات را به خود اختصاص ‏دهد .

همچنین در مسابقات دو و میدا نی قهرمانی جوا نان کشور که به میزبا نی شیراز برگزار شده بود حسن تفتیان دو و میدانی کار شهرستان، مقام اول کشور را در دو100×4 مترامدادی کسب کرد و محمد ماهی دیگر ورزشکار تربتی،در ماده10کیلومترپیاده روی توانست  مقام اول کشور را بدست آورد .

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۰ساعت 10:49  توسط کاظم خطیبی  | 

نشريه محترم نويد تربت ؛احتراماً عطف به پیام درج شده در ستون انعكاس صدا شماره 154 مورخ 23/7/90  ضمن تشكر از تلاش شما عزيزان در انعكاس صداي مردم به خادمانشان. در خصوص كنارگذر تربت حيدريه، به استحضار مي رساند سرعت حركت در محدوده پلهاي ذكر شده در پيام فوق الذكر 50 كيلومتر در ساعت مي باشد. و تابلوهاي مربوطه نيز نصب گرديده است، البته از نظر فني و مقررات سازمان مديريت و برنامه ريزي از استاندارد لازم برخوردار مي باشد
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۰ساعت 10:47  توسط کاظم خطیبی  | 

روشندل رئیس اداره زندان تربت حیدریه با بیان مطلب فوق به خبر نگارنویدتربت گفت:پرونده تمام زندانیان واجد شرایطی که در کلا سهای آموزشی ، فرهنگی و روانشناسی شرکت کرده و اصلاع رفتار داشته

وی افزود آموزشهای فرهنگی و روانشناسی که در زندان برای زندانیان برگزار می شود اثرات مثبت آن در جامعه قابل لمس خواهد بود. بر همین اساس این زندان با بهر گیری از 26 مربی فرهنگی و آموزشی و 2 روانشناس تلاش خود را معطوف به سیاستهای سازمان زندانها در رابطه با اصلاح و تربت زندانیان نموده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۰ساعت 10:45  توسط کاظم خطیبی  | 

علی رجبی- با همت حوزه مقاومت بسیج شهید فهمیده تربت حیدریه، کوهپیمایی با شکوهی با حضور 1200 نفر از دانش آموزان بسیجی مدارس تربت حیدریه در ارتفاعات پیشکوه شهرستان برگزار گردید.

این کوهپیمایی که با هدف گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی برگزار گردید. با حضور دانش آموزان بر مزار شهدای گمنام و تجدید میثاق با شهید و گل افشانی قبور مطهر شهداء پایان یافت.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۰ساعت 10:43  توسط کاظم خطیبی  | 

حقوق بگيران ده شما چه كسانى بودند؟

حقوق بگيرها، بيشتر معلمين بودند. مثلاً در پاريز، پدر من حقوق‏بگير بود كه ‏معلم بود. بعد از پدرم، مرحوم هدايت‌زاده معلم دوم بود. اكبر فراش هم حقوق‏مى‏گرفت و همين 3 نفر كارمند فرهنگ بودند. جالب است بدانيد كه حقوق‏ها را هم‏در رفسنجان مى‏پرداختند.* يعنى آقايان هر ماه بايد به رفسنجان مى‏رفتند؟


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 19:22  توسط کاظم خطیبی  | 

عضو نظام صنفي كارهاي كشاورزي رشتخوار گفت: 5500 هكتار از زمين‌هاي كشاورزي رشتخوار به كشت زعفران اختصاص يافته است كه بر اثر خشكسالي‌‌هاي چهارده ساله بخش عمده‌اي از آنها با كم‌آبي و بي‌آبي روبروشده‌اند.

 

حسين چوپان افزود: اعتبارات خشكسالي ويژه خريد آب براي كشاورزان زعفرانكار شهرستان هنوز اختصاص نيافته و اين درحالي است كه محصول زمين برخي از كشاورزان داراي چاه‌هاي كشاورزي به بهره‌برداري رسيده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 19:9  توسط کاظم خطیبی  | 

دانش‌وسلامت- متخصصان علوم پزشكي دانشگاه «آلبرتا» در آمريكا در يك آزمايش جالب تاكيد كردند كه زعفران ايراني MS را درمان مي‌كند.
اين متخصصان مي‌گويند: اين چاشني ايراني، حاوي تركيب فعالي است كه مي‌توان از آن براي درمان بيماري‌هاي التهاب عصبي مثل MS استفاده كرد. به به نوشته پايگاه اينترنتي ايمپوروو ام‌.اس واكينگ؛ آنها مي‌گويند: ما در زعفران ماده‌اي موسوم به «كروسين» را شناسايي كرده‌ايم كه از سلول‌هاي مغزي در محيط كشت آزمايشگاهي و ساير مدل‌هاي مبتلا به ام‌.اس محافظت مي‌كند.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 18:58  توسط کاظم خطیبی  | 

يک صندوق در تربت حيدريه علاوه بر چک و سفته از صورت ضامن حضورا عکس مي گيرد آيا اين وجهه درستي دارد که از صورت کارمند شريف دولت عکس بگيرند؟

اداره برق رباط سنگ (تربت حيدريه) يک هفته بعد از مهلت پرداخت قبوض واحدهايي که قبض خود را پرداخت نکرده اند ۳-۴ نفر را مي فرستد برق را قطع کنند بعد ۱۵۰۰ تومان براي وصل مجدد مي گيرد حداقل اجازه دهد يک دوره پرداخت نکنيم بعد قطع کنند

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 18:45  توسط کاظم خطیبی  | 

 

                                        ((  خونبها ))

کسی نشان من بینوا نمیگیرد                  نشان اهل نظر جز خدا نمیگیرد

ببین چگونه محبت زیادیاران رفت             که آشنا خبر از آشنا نمیگیرد

صفای شبنم صبح بهار میباید                    در آن دلی که بجز عشق جا نمیگیرد

فروتنی همه آئین پاکبازان است                هر انکه ناز فروشد بما نمیگیرد

درون تیره خود چون سپیده روشن کن        وگرنه پیش خدا دعا نمیگیرد

به بزم اهل محبت چوشمع باید سوخت       که اوزقاتل خود خونبها نمیگیرد  

+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 11:0  توسط کاظم خطیبی  | 

در مجالی که برایم باقیست
باز همراه شما مدرسه ای می سازیم
که در آن همواره اول صبح                                           
به زبانی ساده
مهر تدریس کنند،
و بگویند خدا
خالق زیبایی
و سراینده عشق
آفریننده ماست.
مهربانیست که ما را به نکویی

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 10:58  توسط کاظم خطیبی  | 

*سلام،از شهرداری محترم تقاضامی شود زباله های کاشانی 12 را از داخل کوچه جمع نمایند.

چرا در خصوص طرح های به زمین مانده ی مثل سینما، نیروگاه، مجتمع فرهنگی ، استادیوم ورزشی کارگران تربت حیدریه گزارش تهیه نمی کنید

توضیح نویدتربت: اگر نشریه را بدقت مطالعه کنید خواهید دید که به این موضوعات پرداخته ایم ازجمله در مورد مجتمع فرهنگی در همین شماره

تاکی باید کنار میدان ترمینال برای آمدن اتوبوس بیرجند بایستم؟ ماهیچ خانم ها چه گناهی کرده اند ساعت 10شب کنارجاده بایستند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 13:21  توسط کاظم خطیبی  | 

نویدتربت-  مجيد حياتي  مسئول روابط عمومي معاونت درمان دانشكده علوم پزشكي از جذب و به كارگيري پزشك 13متخصص در بيمارستان آموزشي درماني  نهم دي خبرداد .وي  گفت : با پيگير ي هاي بعمل آمده در راستاي خدمت رساني  هرچه بيشتر به همشهريان ، پزشكاني  در تخصص هاي جراح اعصاب، اطفال، ارتوپدي، زنان ، چشم و....جهت  فعاليت در بيمارستان  بكارگيري شده است
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 13:18  توسط کاظم خطیبی  | 

مركز مديريت راه هاي استان خراسان رضوي اعلام كرد: با توجه به اجراي عمليات راه سازي، محورتربت حيدريه - گناباد (باند قديم سه راه شادمهر - سه راه مهنه)، داراي محدوديت ترافيكي مي باشد. 

 به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري خراسان رضوي، با توجه به احداث زيرگذر از كيلومتر 17 محور مزبور به طول 850 متر ، اين محور از اول آبان تا اول دي ماه امسال به مدت 60روز مسدود خواهد بود


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 13:16  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش روابط عمومي آبفاي خراسان رضوي، كارشناس مسئول آزمايشگاه آب آبفاي تربت حيدريه گفت: تامين و توزيع آب شرب سالم و بهداشتي از مهمترين وظايف شركت هاي آبفا مي باشد.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 13:14  توسط کاظم خطیبی  | 

نوید تربت- مسابقات فوتسال کارکنان و اساتید دانشگاههای فنی و مهندسی منطقه 10کشور به میزبانی دانشکده فنی ومهندسی تربت حیدریه برگزار گردید که در نهایت تیم بجنور توانست مقام اول را کسب کند و تیم های سبزوار و فردوسی مشهد دوم و سوم شدند. کاپ اخلاق این مسابقات به تیم دانشکده فنی و مهندسی شهرستان رسید.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 13:9  توسط کاظم خطیبی  | 

خبرنگار نویدتربت- نمایشگاه آثار تخریب زلزله به مناسبت هفته کاهش بلایای طبیعی ( زلزله، سیل، و...)با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اعضای ستاد بحران در محل هیئت ابوالفضلی برگزار گردید.

مهندس علی محمد خانی مدیر نمایشگاه به نوید تربت گقت؛ نمایشگاه با 10غرفه و به منظور آگاهی بخشی مردم نسبت به ساخت و ساز اصولی و فرهنگ سازی نسبت به مقاوم سازی واحدهای مسکونی برگزار گردیده است. وی ضمن بیان اینکه 65درصد استان خراسان در پهنه زلزله با قطر نسبی زیاد و 35درصد در پهنه زلزله با قطر نسبی متوسط قرار دارد افزود: می بایست در زمینه ساخت و ساز و مقاوم سازی مسکن، انقلابی در کشور صورت گیرد تا از تلفات جانی براثر وقوع زلزله و فشار روانی پس از آن جلوگیری نمود


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 13:7  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارس روابط عمومی، آیین بدرقه کاروان دانش آموزی راهیان نور در محل مزار شهدای گمنام پیشکوه تربت حیدریه با حضور محمد تقی فخریان مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، جناب سرهنگ خویشاوندی معاون هماهنگی سپاه امام رضا، جناب سرهنگ موحدیان دبیر هماهنگ کننده ستاد راهیان نور استان، مهندس فتحی نیا معاون استاندار و فرماندار محترم شهرستان، محمد حسین عبدالهی معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه و جمعی دیگر از مسئولین برگزار گردید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه دهم آبان ۱۳۹۰ساعت 12:39  توسط کاظم خطیبی  | 

بيمارستان به لحاظ دستوري ـ و نه البته دستوري از آن لحاظ! ـ يعني جايي که بيمار انسان را مي ستانند ، و نه البته به زور تا به اميد خدا اگر بودجه اش را داشت و بيمه هم حمايتش کرد و شانس هم آورد؛ سلامتي اش را در سايه تلاش و توجه دلسوزانه پزشکان و ساير کادر پزشکي به دست آورد و با موفقيت کامل و بدون ناقص شدن به کانون گرم خانواده اش برگردد و لبخند بزند که توانسته است به سلامت قسر در برود


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم آبان ۱۳۹۰ساعت 9:12  توسط کاظم خطیبی  | 

باري، پرورش کرم پيله و استحصال ابريشم و ايجاد توتستان ها به دقت و توجه خاص نياز دارد. با سرايت آفات، توليد ابريشم و نوغانداري در يک منطقه و حتي مملکت گرفتار کاستي يا حتي نابودي مي‌شود. مطابق پاره اي شواهد و مستندات، انقراض پرورش کرم پيله در برخي از نواحي ابريشم خيز قديم ايران اتفاق افتاده و انتقال تخم نوغان در بين اين نواحي انجام شده است. در متون کهن نيز از جابه جايي تخم کرم ابريشم شواهدي سراغ داريم
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم آبان ۱۳۹۰ساعت 8:51  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالعلی جغتایی ظهر شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان با اشاره به اقدامات مجموعه آموزش و پرورش و ستاد استقبال از مهر در آغاز سال تحصیلی جدید بر تقویت مدارس شبانه روزی و برنامه ریزی برای جلوگیری از افت تحصیلی دانش آموزان تاکید کرد.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم آبان ۱۳۹۰ساعت 8:22  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش خبرنگار مهر،  حجت الاسلام علی نهاوندی قبل از ظهر شنبه در نشست با فعالان حوزه فرهنگ و هنر کاشمر و با اشاره به شعار تحول در تولید و شکوفایی در محتوا بیان داشت: با شکستن انحصار تولید، در حال حاضر آمادگی داریم بخشی از تولید انیمیشن در سال را به هنرمندان کاشمر واگذار کنیم.

وی در این راستا هفته آینده را در شبکه استانی هفته کاشمر به منظور انعکاس و بیان ظرفیت ها و موضوعات مختلف این شهرستان اعلام کرد.

در این نشست هنرمندان کاشمری مهمترین درخواست خود را اهمیت دادن به هنرمندان شهرستانی عنوان کردند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم آبان ۱۳۹۰ساعت 8:20  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر بهزاد ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این کارگاه آموزشی برای اولین بار در خراسان رضوی، با همکاری سازمانهای توسعه تجارت ایران و تجارت جهانی ژاپن "چترو"، 29 آبان ماه جاری برگزار می شود.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم آبان ۱۳۹۰ساعت 8:18  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش خبرگزاری مهر، جلیلیان رشیدی اظهار داشت: واحد تاسیسات و ایمنی راه های این نمایندگی در راستای ایمن سازی نقاط مستعد حادثه در حوزه استحفاظی، پروژه کنارگذر کیلومتر 35 محور باغچه - تربت حیدریه را به اجرا گذاشته که درحال حاضر مراحل پایانی خود را پشت سر می گذارد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم آبان ۱۳۹۰ساعت 8:17  توسط کاظم خطیبی  | 

 به گزارش خبرنگار مهر، محمد سیدی بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این نمایشگاه بین المللی - تخصصی از 5 تا 8 آبان ماه در قالب 110 غرفه برگزار می شود.

هفتمین نمایشگاه بین المللی - تخصصی صنایع لاستیک و پلاستیک و ششمین نمایشگاه بین المللی - تخصصی رنگ و رزین، پتروشیمی، پوشش های صنعتی، چسب، مواد شیمیایی و کامپوزیت ها از 5 تا 8 آبان ماه از ساعت 16 تا 21 پذیرای متخصصان و علاقمندان است


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم آبان ۱۳۹۰ساعت 10:14  توسط کاظم خطیبی  | 

به گزارش خبرنگار مهر، محمد آرین‌نژاد صبح سه شنبه در همایش مدیریت و کنترل سیلاب در قوچان اظهار داشت: بازگشایی لایروبی هزار کیلومتر از رودخانه‌های استان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون تومان صورت گرفته است و در سال جاری 100 کیلومتر از رودخانه کشف‌رود را با اعتباری بالغ بر 350 میلیون تومان بازگشایی و لایروبی خواهیم کرد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم آبان ۱۳۹۰ساعت 10:12  توسط کاظم خطیبی  | 

سرويس خارجي:صدها تن از مردم افغانستان با برگزاري تظاهراتي دركابل، مخالفت خود را با امضاي پيمان استراتژيك باآمريكا اعلام كردند. در ميان تظاهركنندگان شماري از دانشجويان، فرهنگيان و شخصيت‌هاي ديني افغان نيز حضور داشتند و با طرح ايجاد پايگاه‌هاي دائمي آمريكا در افغانستان مخالفت كردند. معترضين همچنين با حمل پلاكاردهاي مرگ برآمريكا در مقابل دانشگاه كابل با صدور قطعنامه‌اي به تظاهرات خود پايان دادند.

بنا به گفته اين معترضين، تا زماني كه نيروهاي خارجي در كشورشان باشد، امنيت تامين نخواهد شد.

گفتني است كه اين تظاهرات از سوي جبهه سياسي «وحدت ملي» كه به تازگي ايجاد شده، راه‌اندازي شده بود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم آبان ۱۳۹۰ساعت 10:3  توسط کاظم خطیبی  | 

فرمانده انتظامي مه ولات از کاهش چشمگير سرقت در مه ولات و کسب توفيقات خوب اين نيرو در مبارزه با بزهکاري ها خبر داد. سرهنگ حسن علي نيا گفت: طي سال جاري نسبت به مدت مشابه سال قبل سرقت منازل ۳۹درصد و سرقت مغازه بيش از ۷۲درصد کاهش يافته است
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم آبان ۱۳۹۰ساعت 10:2  توسط کاظم خطیبی  | 

حسين زاده مسئول پست دامپزشکي رباط سنگ گفت: از کل ۱۴۰هزار دام سبک و ۶هزار دام سنگين در منطقه تعداد ۵هزار دام سبک که دچار بيماري توان نشخوار کنندگان کوچک (PPR) شده بودند، عليه اين بيماري واکسينه شدند و در سلامت کامل به سر مي برند. همچنين وي يادآور شد: کليه دام ها در سال۹۰ عليه بيماري هاي آبله و شاربن با پوشش صددرصد واکسينه شدند
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم آبان ۱۳۹۰ساعت 9:53  توسط کاظم خطیبی  | 

شهرستان رشتخوار جمعيتي بالغ بر ۷۵ هزار نفر دارد. از بين ۷۰ روستاي اين شهرستان فقط ۱۰ روستا از نعمت گاز شهري برخوردارند و اهالي ۶۰ روستاي ديگر رشتخوار چشم انتظار تحقق وعده مسئولان مي باشند.

 به گزارش خبرنگار ما افتتاح پروژه گازرساني به روستاي پرجمعيت شهرستان رشتخوار پروژه اي است که با وجود وعده مسئولان تاکنون تحقق نيافته است و روستاييان همچنان چشم انتظار گاز باقي مانده اند


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم آبان ۱۳۹۰ساعت 9:51  توسط کاظم خطیبی  | 

اعتماد

اجلاس مجلس دانش‌آموزي چند روز پيش در حالي با حضور رئيس‌جمهور و اعضاي دولت برگزار شد که شنيده شده بيش از نيمي از نمايندگان حاضر در جلسه افراد غير دانش‌آموز و بزرگسال بوده‌اند

وطن امروز

1600 تن از ايرانيان مقيم کانادا در نامه‌اي به وزارت مهاجرت اين کشور خواستار اخراج محمودرضا خاوري (مديرعامل سابق بانک ملي) شدند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم آبان ۱۳۹۰ساعت 18:46  توسط کاظم خطیبی  | 

بيش از ۳۰روز از آغاز سال تحصيلي جديد مدارس استان سپري شده اما تاکنون دستورالعملي در خصوص توزيع شير در مدارس استان ابلاغ نشده است و دانش آموزان استان، هم چنان منتظر شروع توزيع شير در مدارس هستند.در اين ميان برخي مسئولان معتقدند با توجه به مشخص نشدن اعتبار لازم و هم چنين اجراي هدفمندي يارانه ها، ممکن است طرح توزيع شير در مدارس متوقف شود


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم آبان ۱۳۹۰ساعت 18:36  توسط کاظم خطیبی  | 

خبرنگار نوید تربت-  زنگنه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه در گفتگو با هفته نامه نوید تربت به تشریح برنامه های انجام شده در ایام دهه کرامت پرداخت.

 وی گفت:در ایام دهه کرامت که با ولادت حضرت معصومه (س) شروع و با ولادت با سعادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع)به اتمام رسید حدود 104برنامه توسط ادارات در نظر گرفته شده بود که اکثر برنامه و فعالیتهابه انجام رسید.

 دبیرستاد دهه کرامت شهرستان افزود:اداراتی همچون آموزش و پرورش ، دانشگاهها، نهضت سواد آموزی، اداره املاک اراضی آستان قدس، سازمان تبلیغات اسلامی،53کانون فرهنگی و هنری مساجد زیرنظراداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، بخشداریهای شهرستان (بایگ، کدکن،رخ) و بخشداری مرکزی برنامه های متنوعی را علاوه بر104مورد فوق در سطح شهرستان و روستاهای اطراف به انجام رساندند که وظیفه خود می دانم از فرماندار و معاونین محترم، امام جمعه محترم و کلیه مسئولین که برنامه های اعلام شده را به نحو مطلوب مدیریت نموده قدردانی و مراتب سپاسگذاری خود را اعلام دارم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۹۰ساعت 16:37  توسط کاظم خطیبی  | 

 خبرنگارنویدتربت- ستاد ساماندهي خاك و ضايعات ساختماني شهر تربت حيدريه تشكيل شد .

 با دعوت عمومي از رانندگان و مصالح فروشان ، جلسه عمومي ستاد در سالن اجتماعات شهرداري با حضور تعداد زيادي از رانندگان برگزار شد.در اين جلسه ضمن تاكيد بر اهميت موضوع به لحاظ تاثير گذاري بر بهداشت عمومي جامعه و آلودگي محيط زيست، راهكارهاي كاهش آلودگي ساماندهي و بررسي شد.همچنين از سوي كارشناسان حفاظت محيط زيست شهرستان و امور شهر شهرداري، مفاد قانون مديريت پسماند و جرايم بي توجهي به قانون به اطلاع متوليان رسانده شد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۹۰ساعت 16:35  توسط کاظم خطیبی  | 

خبرنگارنویدتربت- تعدادي از اهالي روستاي صنوبر تربت حيدريه با امضاي طوماري نسبت به حضور و تيراندازي شكارچيان     

بر اساس مجوز محيط زيست در باغات و املاك خود اعتراض نمودند.مهندس پشم چي رئيس حفاظت محيط زيست

تربت حيدريه با اعلام خبر فوق به نویدتربت گفت پروانه شكار صادره فقط در روزهاي پنج شنبه و جمعه در طول روز و فقط براي شكار پرندگان قابل شكار در مناطق آزاد معتبر است و حضور در مناطق ممنوعه و املاك و باغات خصوصي منوط به اخذ مجوز كتبي يا اجازه شفاهي صاحب ملك مي باشد و اين اداره در قبال تخلفات غير شكار و صيد ويا ورود غير قانوني شكارچيان به املاك افراد هيچ مسئوليتي ندارد،شهروندان عزيزي كه نسبت به اين تعرض شكايت دارند مي بايست به مقام محترم قضايي مراجعه نمايند.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۹۰ساعت 16:32  توسط کاظم خطیبی  | 

خبرنگارنویدتربت- فرماندار مه ولات اين شهرستان را بزرگترين توليد كننده محصولات باغي در استان اعلام كرد.

علي حاجي عرب در جلسه كارگروه كشاورزي با بيان اين مطلب، بكارگيري كنتورهاي حجمي بر روي موتور چاه هاي كشاورزي شهرستان براي تعيين ميزان برداشت آب را طرحي نو و بي نظير در كشور دانست.

وي از شوراي عالي آب و مسوولان خواست تا براي تقويت روحيه مشاركت جويانه كشاورزان شهرستان و تشكر از همكاري آنها در عدم برداشت آب از چاه هاي كشاورزي به مدت 75 روز در سال زراعي جاري، نسبت به اعطاي تسهيلات بلاعوض و ارزان قيمت، اقدام كنند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۹۰ساعت 16:29  توسط کاظم خطیبی  | 

‏"سهراب سلیمی" درخصوص چگونگی برگزاری این ورک شاپ، درابتدا یادآورشد: من ازسال ‏‏53 برگزاری ورک شاپ دراستان مازندران را دربرنامه های کاری خود داشتم. درآن زمان به ‏همراه "آرمان امید"،"داوود دانشور" و"بهروزبقائی" وآقای خسروی به آموزش افراد این استان ‏پرداختیم که ازنتایج آن ورک شاپ شناساندن"علی عمرانی"،"محمد عمرانی" و"جواد پیشگر" ‏وهنرمندان دیگری بود که درخانواده تئاترفعال هستند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم مهر ۱۳۹۰ساعت 22:39  توسط کاظم خطیبی  | 

طي مراسمي با حضور عبدالملکي معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار خراسان رضوي، فرماندار بردسکن و جمعي از مسئولان دستگاه هاي اجرايي اين شهرستان پروژه بند سنگي ملاطي حوزه علي آباد از توابع بخش مرکزي بردسکن افتتاح شدمهندس براتي، رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري بردسکن، مساحت اين پروژه را ۷ هزارو۴۰۰ هکتار و حجم کل عمليات اجرايي آن را شامل سنگ ملاطي، خاکي، بتن مسلح و گابيون را ۲ هزارو ۹۱۵ متر مکعب و ارتفاع بند از کف آب رو را 13.6 متر و حجم مخزن را ۱۷۰ هزار متر مکعب اعلام کرد

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم مهر ۱۳۹۰ساعت 8:58  توسط کاظم خطیبی  | 

مهندس رجب زاده افزود: خشکسالي روي تمام محصولات به ويژه زعفران تاثير گذاشته است و پيش بيني ما اين است که با توجه به مقدار بارندگي بسيار کم و وابستگي مستقيم زعفران به بارندگي، اگر متوسط عملکرد در سال هاي گذشته سه کيلوگرم در هکتار بوده است امسال به زير يک کيلوگرم زعفران خشک کاهش پيدا مي کند.اين کارشناس ارشد کشاورزي گفت: برنامه ريزي براي مزارع زعفران با توجه به اين که دبي چاه ها و قنات ها به شدت کاهش پيدا کرده است و نيز خاموشي چاه هاي کشاورزي ضروري است
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم مهر ۱۳۹۰ساعت 8:56  توسط کاظم خطیبی  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر